Dövme seviyorsanız ve sorunsuz bir dövmeye sahip olmak istiyorsanız dövmenizin modeliyle, dövmeci seçiminizi lütfen çok dikkatli yapınız. Dövmenizin model seçimini, dövme sanatçısının önerilerini de dikkate alarak yaparken işlem yapılacak çalışma ortamının hijyenik şartları sağlayıp sağlamadığını da sağlığınız açısından öğrenip anlamaya

Dövme
Tattoo StudioDövmeci
Dövmeci Gökhan ENLİ


Kadıköy Dövmeci
Dövme Modelleri
Dövme nedir? Yaptırmadan önce bilmeniz gerekenler.

Dövme, istenildiğinde özel cihazlarla kısmen silinebilen kalıcı bir vücut sanatıdır. Vücut derisi bu iş için özel üretilmiş portatif bir makineye bağlı iğnelerle delinerek mürekkep, boya ve pigmentler derinin alt katmanına edilmek suretiyle önceden seçilmiş tasarım vücudun seçilen bölgesine işlenir. Dövmeniz olsun istiyorsanız, yaptırmadan önce dövmelerin kalıcı olduğunu bilmelisiniz. Vazgeçildiğinde dövmenin silinmesi çok zor, silme bedeli oldukça pahalı ve silme işlemleri dövmeyi ciltten tamamen kaldıramayabileceği akıldan çıkarılmamalıdır.
Dövmeyi yaptırmadan önce, bağışıklık sisteminizde sorun olmadığından (özellikle de Hepatit B ve Tetanoz) emin olmanız gerekir. Kalp hastalığı, alerji, diyabet, egzama veya sedef hastalığı gibi cilt problemleri, zayıflamış bağışıklık sistemi veya kanama sorunu gibi bir tıbbi sorunlarınız varsa, önce muhakkak doktorunuzla konuşmanız ve onay almanız gerekir. Dövmeler genel olarak k çoğunlukla abul edilmesine rağmen, bir kişinin iş bulma veya kariyerini ilerletme şansını azaltabileceği ihtimalini de unutmadan yaptırıp/yaptırmamak için karar veriniz.
Dövmenin modelini seçtikten sonra yaptırmaya karar verirseniz, kendinizi olası enfeksiyona karşı korumak da çok önemlidir. İşlemi yaptıracağınız stüdyonun temiz ve emniyetli olduğundan ve kullanılan tüm ekipmanın (iğneler, mürekkep, eldivenler gibi) tek kullanımlık olduğundan, ayrıca sterilize edilmiş olduğundan emin olun.

Dövme yaptırmak acı veriyor mu?

Dövme yaptırmak elbette acı veriyor ama acı seviyesi kişiye, dövmeciye ve dövmenin yapıldığı bölgeye göre değişebiliyor. Kaşınma, yanma, batma veya karıncalanma hissi verebilir. Bazıları keskin acı hissederken, diğerleri bu hissi donuk olarak tanımlayabilir. Duyduğunuz acı miktarı, ağrı eşiğinize ve vücudunuzda dövmenin yapılacağı yere, kullanılan iğnelerin büyüklüğüne ve sayısına ve sanatçının stili de (bazıları hızlıdır, bazıları daha yavaş çalışır) dahil olmak üzere diğer faktörlere bağlıdır.

İyileşme Sürecinde Dövmenin Bakımı

Kusursuz bir iyileşme süreci ve başarılı sonuçlar için dövmecinizin verdiği talimatlara hassasiyetle uyun.Dövme yapılan bölgede 24 saat bandaj bulundurun. 24 saat sonra bandajı çıkarın ve dövmeyi havaya açık tutun.
Dövmenin yapıldığı bölgeye veya yara izine dokunmaktan kaçının. Dövmeye yapışabilecek kıyafetlerden kaçının.
Dövmeyi sadece sabun ve ılık suyla yıkayın. Kurutmak için yumuşak havluyu dövmeli bölgeye sürtmeden kullanın.
Bir hafta boyunca günde 2 ila 3 kez, antibiyotik merhem, kalın cilt kremi veya E vitamini yağı uygulayın.
Dövmenin ıslanmasına asla izin vermeyin. Dövme tamamen iyileşene kadar yüzmekten ve banyo yapmaktan kaçının.
Yaklaşık 2 hafta iyileşme süresince güneş ışığından koruyunuz. Bu süre sonunda bile 30 faktör koruyucu kullanın. Bu tedbir ayrıca dövme renginin solmasını da önleyecektir.

Kadıköy Dövmeci Gökhan ENLİ

Dövme sanatçısı olarak yıllardır İstanbul Kadıköy’de kıymetli müşterilerimizin hizmetindeyim. Özgün çalışmalar, hijyenik ortam şartları başarımızı getiren etkenlerin öncüleri. Bizi tercih etmeden önce lütfen instagram adresimizdeki örnek dövmeleri de görünüz.